Dažniausiai užduodami klausimai

Darbuotojams

Grafikų Įrankiu gali naudotis tie darbuotojai, kurių skyriuose veikia šis įrankis ir kurie yra užregistruoti šioje sistemoje. Skyriaus administratoriui pridėjus Jus prie grafiko, turėtumete gauti el. paštu savo unikalaus prisijungimo duomenis. Prisijungimo el. paštas yra tas paštas į kurį gavote duomenis, o slaptažodis sugeneruojamas atsitiktinai ir išsiunčiamas kartu su pirmuoju laišku.

Prisijungę pirmą kartą įveskite savo vardą, pavardę, darbovietę, gimimo datą ir telefono numerį. Jūsų asmeniniai duomenys saugomi ir naudojami pagal Grafikai.lt asmens duomenų apsaugos taisykles, kurios yra aprašytos toje pačioje profilio duomenų įvedimo formoje.

Profilio duomenų įvedimas

Pasirinkite specialybę, kuria dirbate skyriuje

Profilio duomenų įvedimas

Pasirinkite savo pareigas. Jeigu dirbate keliose pareigose - spauskite pliusą.

SVARBU: Darbo krūvį etatais nurodykite tokį, kokiu dirbate tame skyriuje. Pvz. jeigu priėmime turite 0,3 etato krūvį, nors ligoninėje viso dirbate 1 etatą, rašykite 0,3.

Paspaudus ATNAUJINTI jūsų duomenys bus išsaugoti. Juos vėliau galėsite pakeisti.

Profilio duomenų įvedimas

Viršuje esančiame meniu pasirinkę skiltį Pasirinkimai, kiekvieną mėnesį iki jūsų skyriaus administratoriaus nustatytos dienos galite įvesti savo pasirinkimus, ir nurodyti dienas, kuriomis nenorėtumėte arba negalėtumė dirbti.

Spaudinėjant ant laukelių keisis jų spalvos. Paspaudus kartą pasirinkimas taps „NENORĖČIAU". Paspaudus antrą kartą pasikeis į „NEGALIU". Paspaudus trečią kartą laukelis vėl taps baltas („GALIU").

Pasirinkimai kaskart išsaugomi automatiškai po 5 sekundžių nuo įvedimo arba perkraunant naršyklės langą.

Profilio duomenų įvedimas

Spaudinėdami langelius pateikite savo pasirinkimus. Paspaudę ant mėnesio dienos numerio - galite keisti visų tos dienos pamainų, o paspaudę ant pamainos pavadinimo - visų tos pamainos dienų pasirinkimus. Kiekvienai pamainai pasirinkimus žymite individualiai, todėl pažymėjus vieną pamainą kaip negalimą, pasirinkimas galioja tik jai ir į kitas tuo pačiu metu vykstančias pamainas vistiek pretenduosite. Pasirinkimus galite pateikti maksimaliai trims mėnesiams į priekį.

Pasirinkimai išsaugomi automatiškai, tačiau netikėtai išsijungus naršyklei ar dingus interneto ryšiui rekomenduojama prisijungti iš naujo ir patikrinti ar pasirinkimai išsisaugojo.

Profilio duomenų įvedimas

Prisijunkite prie savo paskyros. Viršuje esančioje meniu juostoje paspaudus ant skilties Tvarkaraštis matysite savo individualų kito mėnesio darbo grafiką.

Tvarkaraštis automatiškai sugeneruojamos po paros nuo pasirinkimų pateikimo termino pabaigos. Atkreipkite dėmesį į tvarkaraščio būklę bei administratoriaus komentarus, ką tik sugeneruotas tvarkaraštis gali būti ne galutinis. Administratorius bet kada gali keisti grafiką ir po sugeneravimo, Jums visada rodomas naujausias tvarkaraštis.

Profilio duomenų įvedimas

Administratoriams

Prisijungę paspaukite „Pridėti naują skyrių" ir įveskite jo pavadinimą. Spauskite PRIDĖTI

Profilio duomenų įvedimas

Spauskite PRIDĖTI NAUJUS DARBUOTOJUS.

Atsidariusiame lange įrašykite darbuotojo el. paštą, paspaudus siųsti darbuotojui išsiunčiamas prisijungimo prie sistemos duomenys. Tvarkaraščio apžvalgoje pauspaudę ant varnelės ties profilių skiltimi galite užpildyti to darbuotojo profilio duomenis - specialybę, pareigas ir kt.

Profilio duomenų įvedimas

Skyriaus apžvalgoje spauskite PRIDĖTI NAUJĄ PAMAINĄ.

Įrašykite pamainos pavadinimą, rekomenduojame pamainoms naudoti trumpus pavadinimas. Toliau įrašykite trumpą apibūdinimą bei pasirinkite ar ši pamaina tinkama visoms savaitės dienoms.

Pasirinkimas Pamaina gali būti tuščia nurodo, jog šioje pamainoje darbuotojų gali nebūti (ekstrinė pamaina).

Profilio duomenų įvedimas

Įrašykite minimalų ir maksimalų darbuotojų skaičių. Pvz. minimalus 1, maksimalus 3 reiškia, jog šioje pamainoje vienu metu gali dirbti nuo 1 iki 3 darbuotojų.

Įrašykite pamainos pradžios bei pabaigos laiką. Jei pamaina trunka parą, abiejuose langeliuose įrašykite tą patį laiką.

Pabaigę spauskite PRIDĖTI.

Profilio duomenų įvedimas

Norėdami pakeisti skyriaus taisykles pradiniame langelyje spauskite ikoną ties NUSTATYMAI

Profilio duomenų įvedimas

Įrašykite mėnesio dienos numerį, iki kurios darbuotojai gali spaudyti savo pasirinkimus dėl pamainų.

Varnelė ties Leisti pasirinkti ar darbuotojai nori dirbti paromis nurodys, jog darbuotojai galės rinktys pageidavimus dėl darbo pariniais budėjimais (pvz. darbuotoja negali dirbti paromis nėštumo metu).

Pabaigę spauskite ATNAUJINTI.

Profilio duomenų įvedimas

Paspaudę ant skyriaus pavadinimo matysite jo darbuotojus. Paspaudę ant darbuotojo galėsite peržiūrėti jo pasirinkimus, pakoreguoti informaciją.

Profilio duomenų įvedimas

Po paros nuo pasirinkimų pateikimo termino pabaigos, automatiškai sugeneruojamas darbo grafikas. Grafoje sukurta paspaudus ant mėlynų raidžių atidaromas tvarkaraštis, kurį galite keisti savo nuožiūra. Raidonai pažymėti darbuotojai neatitinka tvarkaraščio sudarymo taisyklių ir jų budėjimus galima sutvarkyti savo nuožiūra. Darbuotojų budėjimai keičiami paspaudus ant trikampuko šalia darbuotojo pavardės ir pasirenkant kokiu kitu darbuotoju pakeisti tą darbuotoją arba pasirinkus tuščia darbuotojas tiesiog pašalinamas iš tos pamainos.

Grafiko apačioje rodoma statistika su norminių ir darbo valandų tą mėnesį skaičiumi pagal kiekvienas tam darbuotojui priskirtas pareigas ir jų krūvį.

Profilio duomenų įvedimas

Grafikų įrankio technologija

Grafikų įrankis naudoja dirbtinio intelekto technologiją optimalaus grafiko sudėliojimui. Dėliodamas grafiką įrankis remiasi dviejų rūšių taisyklėmis: kietosiomis ir minkštosiomis.

Kietosios taisyklės yra tos, kurių negalima laužyti dedant darbo grafiką . Keletas pavyzdžių:

  • Darbo valandų skaičius priklausomas nuo darbo krūvio
  • Nedirbama po naktinės pamainos
  • Tam tikri darbuotojai nedirba paromis (pvz. nėščiosios)
  • Pamainų prioritetai (kokios specialybės darbuotojui tenka pirmenybė užpildyti pamainą).

Atsidariusiame lange įrašykite darbuotojo el. paštą, paspaudus siųsti darbuotojui išsiunčiamas prisijungimo prie sistemos duomenys. Tvarkaraščio apžvalgoje pauspaudę ant varnelės ties profilių skiltimi galite užpildyti to darbuotojo profilio duomenis - specialybę, pareigas ir kt.

Minkštosios taisyklės yra tos, kurios subalansuoja darbo grafiką taip, jog jis būtų kuo panašesnis kiekvienam darbuotojui:

  • Darbuotojams tenka vienodas kiekis naktinių, savaitgalinių, šventinių, parinių ir kt. pamainų.
  • Darbas paromis pagal pageidavimą.
  • Pamainos išskirstomos kuo tolygiau siekiant išvengti perdegimo.

Skaidrumas sumažina riziką, jog vieniems darbuotojams bus sudaromas palankesnis grafikas negu kitiems. Keletas mechanizmų užtikrina vienodus darbo grafikus:

  • Pasirinkimų kiekio skaičiavimas - kuo daugiau pamainų darbuotojas pažymi raudonai - tuo mažiau atsižvelgiama į individualius pageidavimus. Tai skirta tam, jog darbuotojai nepiktnaudžiautų pasirinkimais palikdami tik keletą laisvų pamainų.
  • Bendras pasirinkimų vaizdas - darbuotojai mato vienas kito pageidavimus bendrame lange.
  • Ankstesni grafikai - grafikas kitam mėnesiui dėliojamas atsižvelgiant į tai, kaip buvo sudėta praėjusį mėnesį. Pvz. jeigu darbuotojas vieną mėnesį turėjo daug naktinių pamainų, kitą mėnesį jam dedama mažiau

Esame Jums

Grafikų Įrankis sukurtas tam, kad palengvintų personalo darbą. Kasdien norime, kad šis įrankis tobulėtų ir atitiktų darbuotojų lūkesčius, todėl mums labai svarbus iš jūsų gaunamas grįžtamasis ryšys. Prašome paskirti laiko ir atsakyti į mūsų periodiškai siunčiamas apklausas. Iškilus problemoms ar neaiškumams naudojantis Grafikų Įrankiu su mumis susisiekti galite el. paštu info@grafikai.lt.